تبلیغات
ویروس های اینترنتی - انواع آنتی ویروس ها و مزایا و معایب آن ها

انواع آنتی ویروس ها و مزایا و معایب آن ها

تاریخ:پنجشنبه 12 آبان 1390-12:54 ب.ظ

امروزه حفاظت از اطلاعات مهم و کامپیوترمان در این جهان تکنولوژی از دست ویروسها و هکرها یک دغدغه فکری به خصوص برای کاربران اینترنتی است و استفاده از یک ویروس کش خوب همواره یک امر مهم و الزامی بوده است. باید بدانیم فقط خوب بودن آنتی ویروس فقط مهم نیست و به روز بودن و به اصطلاح آپدیت بودن آن نیز برای حفاظت و امنیت هر چه بیشتر بسیار مهم است.
من در این مقاله قصد معرفی انواع آنتی ویروسها مشهور را دارم و علاوه بر معرفی میخواهم مزیتها و معایب این آنتی ویروسها را نیز بگویم.
 
antivirus

ESET NOD32:
آنتی ویروس نود32 همواره یکی از بهترین آنتی ویروسهای دنیا بوده و است و شاید علت محبوبییت این آنتی ویروس را بتوان به این شرح خلاصه کرد:

سرعت آپدیت بالا -  شناسایی سریع ویروسها - اسکن سریع فایلها

این آنتی ویروس که متعلق به کشور اسلواکی است معایب بسیاری دارد که به دلیل محبوب بودنش بیشتر ویروسهایی که توسط ویروس نویسان ساخته میشوند، بر ضد این آنتی ویروس است. ولی این آنتی ویروس همواره یکی از مطمئن ترین بسته های امنیتی در ایران و در جهان است و بهتر است بدانید آخرین نسخه عرضه شده از این آنتی ویروس نیز نسخه 4.2.71.2 بوده است که مجهز به فایر وال قدرتمند، ضد ویروس، ضد جاسوس، ضد اسپم است ولی این را هم بدانید که برای آپدیت این آنتی ویروس نیاز به شناسه کاربری و رمز عبور دارید که میتوانید آن را با استفاده از کرکها و پچهای مختلف یا با اطلاع رسانی از سایتهای مختلف همواره بدست آورید

Kapersky Lab:
شرکت امنیتی کسپرسکی نیز همواره یکی از بهترین نسخه های امنیتی را تولید میکند که با محیط خوب گرافیکی ولی منوهایی نه چندان ساده میتواند برای شما یک ویروس کش خوب باشد شرکت کسپرسکی که یک شرکت روسی است آخرین نسخه ای که از بسته ی امنیتی اش فراهم کرده است مدل 2011 است و میتوان مزیتهای این آنتی ویروس را این چنین خلاصه کرد:

دیتابیس قوی در شناسایی ویروسها - اسکن مداوم فایلها - دو فایروال قدرتمند - دارای برنامه ای مخصوص برای کنترل اینترنت و سایتهای بازدیدی فرزندان

ولی جدا از این همه مزیتی که آنتی ویروس کسپرسکی دارد بهتر است به معایب آن نیز بپردازیم که میتوان به آنها در کند کردن سیستم های ضعیف و همچنین فعال شدن با یک کد اشاره کرد ولی بهتر است بدانید که کسپرسکی واقعا بسته امنیتی کارآمد و مفیدی است که با یک قابلیت آن شما میتوانید وارد سیستم های آلوده شوید و ویروس دردسر ساز را از بین ببرید.

Bit Defender:
 ضد ویروس قدرتمند بیت دیفندر ساخت کشور رومانی بسته امنیتی قابل اطمینان و مجهز به موتور جستجوی قوی ای است که شاید آن را حتی توانست قویتر از کسپرسکی قلمداد کرد این ضد ویروس آخرین نسخه ارائه شده اش نسخه امنیت کامل 2010 است که قابلیت کنترل خانواده که در قسمت کسپرسکی به آن اشاره ای شد را نیز داراست و مزیتهایی از قبیل دیتابیس قوی، دیوار آتشین قدرتمند، قابلیت تهیه نسخه پشتیبان از فایها، تعمیر خودکار در بعضی از مواقع. ولی این آنتی ویروس نیز معایبی دارد که میتوان به اسکن نسبتا کند آن اشاره کرد ولی جدا از همه اینها این ویروس کش نیز در رتبه های بالا قرار دارد.

Norton Sysmantec:
نرم افزار ویروس کش نورتون را همه میشناسند که شاید سریع تر از دیگر شرکت ها، جدیدترین ویروسها را شناسایی و بر روی آنان تحقیق میکند. این نرم افزار که متعلق به ایالت متحده آمریکا است همواره یکی از قدرتمند ترین آنتی ویروسهای جهان بوده است و آخرین ورژن عرضه شده از این ضد ویروس نسخه 2011 است که مدل امنیت اینترنتی است این آنتی ویروس مزایای بسیاری دارد که میتوان به تصمیم گیری خودکار و هوشمند در خیلی از مواقع، کاهش تعداد پیغامها، مخفی کردن سیستم از دید هکرها، نرم افزار کنترل والدین و فیلترینگ سایتها توسط والدین اشاره کرد. همچنین کند کردن سیستم های ضعیف از معایب این آنتی ویروس به شمار می آید. ولی این آنتی ویروس قابلیتی به نام حفظ تاریخچه فعالیتهای شما را دارد و با بروز رسانی مداوم آن مانند دیگر ضد ویروسها همواره میتوانیدخود را از شر هکرها و ویروسها دور نگاه دارید.

Gdata:
بسته امنیتی جی دیتا متعلق به کمپانی آلمانی ای است که توانسته است با تلفیق دو موتور جستجوی واقعا قوی یعنی کسپرسکی و بیت دیفندر یک دژ آهنین در برابر انواع ویروسها بوجود آورد، به طوری که هیچ ویروسی جرات ورود به کامپیوتر شما را به خود ندهد این آنتی ویروس با استفاده از دیتابیسی قوی انواع ویروسها اعم از تروجانها و کرمها و ویروسهای امنیتی را به خوبی شناسائی و دفع میکند و با داشتن یک دیوار آتشین قوی شما را در برابر انواع هکرها حفظ مینماید و میتوان گفت این آنتی ویروس یکی از بهترین ها ست، چون شما در عین واحد هم آنتی ویروس کسپرسکی را دارید و هم آنتی ویروس بیت دیفندر. آخرین نسخه این آنتی ویروس هم نسخه ای است که در اواخر سال 2009 عرضه شده است

AVG:
نرم افزار ضد ویروس ای وی جی یک ویروس کش قوی با یک موتور جستجوی پیچیده و قوی است که ساخت کشور جهمهوری چک است این نرم افزار تا کنون نسخه های متعددی عرضه کرده است که آخرین آنان که در سال 2010 عرضه شده است یک آنتی ویروس تمام عیار با دیوار آتشین قدرتمند و با قابلیت های ضد جاسوسی و ضد اسپم و خلاصه هر چه که بخواهید در یک ضد ویروس گنجانده شده است.
مزیت های این ضد ویروس عبارتند از:
موتور جستجوی پیچیده در شناسائی انواع ویروسها - جستجوی نسبتا سریع - منوی ساده و کار آمد
ولی این ضد ویروس قدرتمند به این علت رتبه پایین تری نسبت به هم نوعان خود دارد که از دیتابیس نسبتا ضعیف رنج میبرد و این به یکی از نقطه ضعف های بزرگ آنتی ویروس تبدیل شده است ولی با این وجود این بسته امنیتی یکی از بهترینهاست.

Avira:
نرم افزار امنیتی آویرا هم یکی از بهترین هاست و از سالیان دراز مشغول به خدمت کاربران اش است. این ضد ویروس که دیتابیسی نسبتا قوی دارد و منو های آن نسبتا ساده و خوب طراحی شده است، کاربرانش را از خود راضی نگه داشته است. این نرم افزار آخرین نسخه خود را در سال 2010 عرضه کرد و ساخته شده توسط یک شرکت آلمانی است. مزیت های Avira را میتوان این چنین بیان کرد:
سرعت عملکرد بالا - بسته های بروز رسانی کم حجم - توانایی مبارزه با انواع تروجان ها و ویروسها و هکرها با استفاده از دیوار آتشین و همچنین مبارزه با بسته های جاسوسی و هرزنامه های الکتریکی
این آنتی ویروس در رتبه بندی نیز بالا تر از نود32 و کسپرسکی قرار گرفته است.

Avast:
محصولی دیگر از کشور جمهوری چک که یکی از مطمئن ترینها در مبارزه با ویروسها و به خصوص تروجان هایی است که بدون آگاهی شما اطلاعات شما را میدزند آواست یک بسته امنیتی مشهور است که با اسکن نسبتا کندش نسبت به هم رده هایش یک نقطه ضعف بزرگ را داراست ولی فایروال قدرتمند آن همواره او را جلوتر از بقیه انداخته است. فایروال این آنتی ویروس این چنین است که به سه شکل برای سیستم های کاربر خانگی، سیستم های امنیتی برای شرکت و یک فایروال برای جاهای خیلی سریع طراحی است و با سلیقه شما تنظیم خواهد شد.
از مزیت های این آنتی ویروس می توان به شناسایی بسیاری از ویروسها به خصوص تروجانها و داشتن فایروال قدرتمند اشاره کرد.

Dr.Web:
داکتر وب آنتی ویروسی ساخته شده توسط یک کمپانی روسی است. این آنتی ویروس مزیتها و تعدادی معایب نیز دارد ولی جدا از اینها باید بدانید که Dr.web شیوه ای جدید در شناسایی و دفع ویروسها بوجود آورده است که نام آن را روش حفاظت توری قرار داده است. این نوع حفاظت در مورد تمام ایمیلها و فایلهای شما نیز صدق میکند از جمله مزیتها آنتی ویروس میتوان به اسکن سریع فایلها، منوهای بسیار ساده، حفاظت با استفاده از روش توری و از جمله معایب آن نیز میتوان به نستبا کند کردن سیستم های ضعیف اشاره کرد.

ایمن:
آنتی ویروس ایمن یک آنتی ویروس بومی و ایرانی است که حدود 10 هزار کاربر در حال حاضر از آن استفاده میکنند این آنتی ویروس دارای چند نسخه ی متعدد است که میتوان به نسخه سیمرغ، طلایی، ناول و ... اشاره کرد. این آنتی ویروس با پشتیبانی بسیار قوی همواره مشغول به کار است و دارای موتور جستجویی قوی و مخصوص به خود است و با گارد فایل میتواند جلوی آلوده شدن سیستم شما را بگیرد و همینطور این آنتی ویروس میتواند با فایروالی مطمئن شما را از شر ویروسها خلاص کند.

McAfee:
آنتی ویروس مک آفی یکی از قدیمیهای این عرصه یعنی امنیت است و متعلق به کشور آمریکا است این آنتی ویروس یک آنتی ویروس نسبتا قدرتمند است ولی به تازگی ها نسخه جدیدی از خود عرضه نکرده است و از لحاظ گرافیکی و پشتیبانی از سیستم عاملها و سرویس پک ها نسبت به همنوعانش عقب مانده است و دیتابیس چندان تعریفی هم ندارد ولی به علت بروز رسانی سریعش یعنی شناسایی سریع ویروسهای معروف جهان و تحقیق بر روی آنان همواره یکی از پیشگامان این عرضه بوده است و یکی از مطمئن ترینهاست البته نسخه های اصلی آن ولی بهتر است آن را برای کوتاه مدت استفاده کنید.

A-Squared:
آنتی ویروس آ-سکوارد یک بسته امنیتی واقعا قوی در شناسایی آخرین نوع تروجانهاست و شما اگر این محصول را آپدیت نگه دارید حتی از خیلی از آنتی ویروسهای مطرح جهان بهتر است و جالب است بدانید که در دیتابیس این آنتی ویروس یکسری از فایلهای موزیلا فایرفاکس و بابیلون به عنوان ویروس شناسایی میشوند. این آنتی ویروس سرعت اسکن نسبتا خوبی دارد و کارکردن با آن نیز آسان است.

Super Anti Spyware:
سوپر آنتی اسپای ویر یک بسته امنیتی مخصوص ضدجاسوسی است و همواره میتواند هر جاسوس افزاری را از کامپیوتر شما دور کند. به محض نصب این برنامه ضد جاسوسی شما قادر خواهید بود تا به مشاهده جاسوس افزارهایی که در حال جاسوسی هستند بپردازید و زیاد هم مطمئن نباشید که فقط با یک آنتی ویروس میتوانید امنیت کامل سیستم خود را فراهم آورید. چون این نرم افزار فقط و فقط به این منظور طراحی شده است که به جاسوس افزارها اجازه جاسوسی ندهد.

Autorun Virus Remover:
نرم افزار امنیتی Autorun Virus Remover شما را قادر میسازد تا کامپیوتر و حافظه های خود را مانند رم ها و فلش هایتان از شر ویروسهای اتوران خلاص کنید. اگر شما هم از آن دسته از افرادید که فلش هایتان را زیاد جابجا میکنید و هراس از آلوده شدن فلشتان به ویروسهای اتوران که به راحتی پاک نمیشوند را دارید فقط کافیست این نرم افزار را امتحان کنید، البته فقط برای فلشتان و در کنار یک آنتی ویروس قدرتمند دیگر.

ClamWin Protable:
از اسم این آنتی ویروس پیداست که قابل حمل است، ولی چگونه ممکن است؟ این آنتی ویروس قادر است در فلش مموری شما نصب شود و شما را از شر ویروسها خلاص کند. شما میتوانید این آنتی ویروس را برای کسانی که کامپیوترشان سریعا به آنتی ویروس نیاز دارد، با اتصال فلشتان اجرا کنید و ویروسها را از بین ببرید.

Trojan Hunter:
تروجان هانتر یا همان شکارچی تروجان همانطور که از اسمش پیداست یکی دیگر از پیشگامان در این عرصه است. شما با نصب این آنتی ویروس یا بهتر بگوییم آنتی تروجان میتوانید امنیت کامل خود را در برابر تروجانها حفظ کنید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید به علت گوناگون و زیاد بودن و تولید روز به روز این بد افزارها شما باید در امر آپدیت کوشا باشید.

Trojan Remover:
نرم افزار تروجان ریمور که به فارسی میشود پاکننده تروجان یکی دیگر از قویترین ضد تروجانهای موجود است که میتواند کامپیوتر شما را در برابر تروجانها حفظ کند. به روزرسانی کردن این برنامه نیز خیلی حیاتی تر از آنتی ویروسهاست.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
inhouse
پنجشنبه 1 فروردین 1398 05:14 ب.ظ
Hello there! Ι could have sworn I've been tⲟ this site bеfore ƅut after checking thгough some of thhe pot I realized іt's
new to me. Nonetһeless, I'm ԁefinitely glad I found it aand Ӏ'll Ьe book-marking and checking back frequently!
swiss army knife tools list and uses
سه شنبه 14 اسفند 1397 03:07 ب.ظ
This is ѵery versatile swisѕ army knife.
เกมส์ยิงปลา
چهارشنبه 10 بهمن 1397 06:38 ب.ظ
Medium volatility slots fall someplace between the two.
Camilla
یکشنبه 9 دی 1397 09:27 ب.ظ
If you expel profiling from this game, there will be additional
principles of involvement in order to remain worthwhile.
livejasmin hack mac
جمعه 4 اسفند 1396 02:01 ق.ظ
وای، طرح بندی بلاگ شگفت انگیز! چقدر سابقه بلاگ نویسی دارید؟
نگاهی به وبلاگ ها آسان می کنید. نگاهی کامل به تو
سایت فوق العاده است، بجز محتوای مطالب!
cam4 free tokens
جمعه 27 بهمن 1396 04:56 ب.ظ
تلاش خنده دار در آنجا وجود دارد. پس چه اتفاقی افتاد؟
با تشکر!
Nintendo giveaway
پنجشنبه 9 آذر 1396 05:51 ب.ظ
من فکر می کنم مدیر این سایت واقعا به حمایت از آن کار می کند
صفحه وب خود را، از آنجا که در اینجا هر ماده چیزهای با کیفیت است.
ask a psychic question
شنبه 13 آبان 1396 05:34 ب.ظ
چیزی که من درک نمی کنم این است که واقعا شما چطور هستید
خیلی بهتر از شما ممکن است درست باشد
اکنون. شما خیلی هوشمند هستید بنابراین درک می کنید
به طور قابل توجهی در ارتباط با این موضوع، من شخصا آن را از بسیاری از زوایای مختلف معتقدم.
مردان و زنان شبیه آن نیستند، مگر اینکه این یکی باشد
چیزی که با لیدی گاگا انجام می شود! موارد شخصیت شما برجسته است.
همیشه آن را اداره کنید!
best psychic medium reading
شنبه 13 آبان 1396 04:48 ب.ظ
من هیجان زده هستم که این وب سایت را کشف کنم. من می خواهم به
با تشکر از شما برای وقت خود را برای این خواندن فوق العاده! من قطعا هر بخشی از آن را دوست داشتم
و همچنین شما کتاب را برای چک کردن اطلاعات جدید در وبلاگ خود مشخص کرده اید.
chaturbate com token hack
سه شنبه 9 آبان 1396 10:41 ب.ظ
Today, I went to the beachfront with my children.
I found a sea shell and gave it to my 4 year old
daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She put the shell to
her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
She never wants to go back! LoL I know this is entirely off topic but
I had to tell someone!
clash royale hack no verification
دوشنبه 8 آبان 1396 07:48 ب.ظ
پست خوب من چیزی کاملا جدید و چالش برانگیز در وبلاگها را به صورت روزمره به یاد می آورم.
همیشه به خواندن محتوا از نویسندگان دیگر کمک خواهد کرد
از وب سایت های خود استفاده کنید.
real psychic readings
دوشنبه 8 آبان 1396 04:02 ق.ظ
سلام عزیزم، آیا شما به طور منظم از این وب سایت بازدید می کنید؟
اگر پس از آن شما قطعا دانش دلخواه به دست خواهید آورد.
std testing near me
دوشنبه 8 آبان 1396 03:57 ق.ظ
چه چیزی غیر ابهام و حفظ دانش ارزشمند در مورد احساسات غیر منتظره.
private std screening
دوشنبه 8 آبان 1396 03:37 ق.ظ
پس از خواندن این مطلب، فکر کردم این بسیار روشنگرانه است.
من از شما قدردانی می کنم که زمان و انرژی را برای این مقاله کوتاه با هم قرار دهید.

من یک بار دیگر خودم را شخصا هزینه می کنم
از زمان خواندن و ترک نظرات. اما چطور؟
هنوز ارزشمند بود!
std screening
دوشنبه 8 آبان 1396 03:12 ق.ظ
پاسخ خوبی در پاسخ به این سوال با استدلال های واقعی و گفتن همه چیز
در مورد آن
psychic phone reading
دوشنبه 8 آبان 1396 02:48 ق.ظ
تلاش خیره کننده وجود دارد. پس چه اتفاقی افتاد؟ با تشکر!
cheap psychic readings
دوشنبه 8 آبان 1396 02:45 ق.ظ
هر کس آن را دوست دارد هر زمان که مردم می آیند و نظرات را به اشتراک می گذارند.
سایت عالی، نگه داشتن آن!
cheap telephone psychics
دوشنبه 8 آبان 1396 02:16 ق.ظ
ضرب و شتم شگفت انگیز! من دوست دارم حتی زمانی که اصلاح کنم، شاگردم
وب سایت شما، چگونه می توانم برای یک وب سایت وبلاگ باشم؟
حساب من به معامله مناسب کمک کرد. من کمی از این پخش شما آشنا بودم
مفهوم شفاف و شفاف ارائه داد
myfreecams token hack
شنبه 29 مهر 1396 07:18 ب.ظ
سلام، من فکر می کنم وبلاگ شما ممکن است مسائل سازگاری مرورگر را داشته باشد.
هنگامی که به سایت وبلاگ شما در Safari نگاه می کنم، به نظر می رسد خوب است
اما هنگام باز کردن در اینترنت اکسپلورر، برخی از آنها همپوشانی دارند.
من فقط می خواستم به شما یک سر سریع سر بزنم! دیگر پس از آن، وبلاگ فوق العاده!
real psychics
شنبه 15 مهر 1396 03:37 ب.ظ
سلام با استفاده از وردپرس برای پلت فرم وبلاگ شما؟ من به وبلاگ دیجیتال جدید هستم، اما من سعی می کنم شروع کنم و خودم را تنظیم کنم. آیا تو
نیاز به دانش کد گذاری اچ تی ام ال برای ایجاد وبلاگ خود را؟
هر گونه کمک خواهد شد بسیار قدردانی!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر